АРОНИЈА СУШЕНА ВИТАЛИЈА 100гр

МКД 79.00

додади


Аронијата е исклучително богата со витамини и минерали. Изобилува со растителни влакна (100гр. сушена аронија содржи 7гр растителни влакна) кои даваат чувство на ситост и ја подобруваат дигестијата на храната. Претставува главен извор на железо кое помага во формулирање на црвени крвни клетки и хемоглобин во крвта и овозможува нормално снабдување на метаболизмот со енергија. Сушената Аронија на Виталиа е без додаден шеќер.
Сушената аронија може да ја консумирате за време на појадок поточно за енергичен почеток на денот додадете ја во чај, оброк од мусли, овесни каши, пецива, овошни салати, смудис, шејкови, за грицкање самостојно или во комбинација со друго сушено или јаткасто овошје. Исто така и за време на вечера, за лесна и хранлива вечера додадете сушена аронија во оброк од корнфлекс, салати, пудинг, колачи, мафини, сладолед
Не содржи ГМО

Шифра: 30320

Производот се продава на парче.Сподели на социјалните мрежи: