Frikom

Frikom-Грашок 450gr

МКД 65.00

додади


Frikom-Грашок
450грама
Љубители на грашокот биле уште старите Еѓипќани,Римјаните и Грци,а во средниот век грашокот станува популарна култура и во Европа,во која доаѓа од Азија.Богат извор е на витамините B1 и C ,фолна киселина и влакна.Грашокот е производ кој има малку калории,што го прави одличен избор за сите оние кои пазат на својата телесна тежина. Фриком грашокот е достапен преку целата година,едноставен е за подготовка и е омилен меѓу сите генерации во различни облици.Грашокот може да се подготви како популарниот "ризи-бизи",може да го динстате на путер и да се послужи со риба и месо,а исто така и како крем супа од грашок,со додаток на павлака за готвење,ќе ги воодушеви сите принцези на зрно грашок.
ПОДГОТОВКА:
Кување 15 мин
Пржење 20мин
Производот да се подготвува како свеж зеленчук без претходно одмрзнување.

Шифра: 7377

Производот се продава на парче.

- Производот се испорачува замрзнат.Сподели на социјалните мрежи: