Kras

ГРИОТЕ БОНБОЊЕРА КРАШ 204гр

МКД 195.00 МКД 165.00 МКД 30.00

додади


Уникатниот десерт кој крие сочна медитеранска вишна во фино фондан полнење во познато Краш темно чоколадо. Изработена од природни состојки, без вештачки бои и ароми, Griotte е произведен од оригинален рецепт стар речиси 90 години.
состојки:
Шеќер, какао маса, вишни 10%, гликозен сируп, какао путер, цреша сок, алкохол, емулгатор соја лецитин, арома. Алкохол 4%. Чоколадото содржи мин. 48% какао .може да содржи лешници, бадеми, кикирики, млеко, глутен.

Шифра: 16651

Производот се продава на парче.Сподели на социјалните мрежи: