ПИКО Ц капки15ml

МКД 300.00

додади


Pico C

Пико Ц е додаток во исхраната во форма на капки кој содржи природен витамин Ц

" Го зајакнува имунолошкиот систем
" Витаминот Ц ја претставува првата линија на заштита на организмот од слободните радикали и обезбедува заштита од оксидантните агенси кои се токсични за клетките
" Има значајна улога за кожата, коските, мускулите и крвните садови
" Ја помага апсорпцијата на железо, кое е неопходно за производството на црвените крвни клетки
" Го помага заздравувањето на раните
" Се употребува за третирање и спречување на недостигот на витаминот Ц, против болеста предизвикана од таквиот недостиг т.е. скорбут

Шифра: 44530

Производот се продава на парче.Сподели на социјалните мрежи: