Пико Д3 со витамини 15ml

МКД 380.00

додади


Pico D3
Пико Д3
Додаток во исхраната со витамин Д, А, Е и ДХА (омега - 3 масна киселина)

Индикации: Пико Д3 е додаток во исхрана специјално формулиран за бебиња и деца и се препорачува за одржување на оптимални нивоа на витамини Д, А, Е и омега-3 масна киселина ДХА.

Дозирање и начин на употреба: 1 мл = 400 U.I деца од 6 месеци - 1 година 9 капки (еднакво на 0,4 мл) два пати на ден, деца над една година 12 капки (еднакво на 0,5 мл) два пати на ден. Капките можат да се ставаат директно во устата на децата или да се разредуваат во млеко или во други видови храна.

Состав: растително масло (сончоглед), масло од алги со минимум 40 % ДХА, витамин Е ацетат (ДЛ-алфа токоферил ацетат,малтодекстрин), витамин А (ретинол палмитат), витамин Д3 (холекалциферол).

Пакување: 15 мл шишенце за орална употреба

Шифра: 44529

Производот се продава на парче.Сподели на социјалните мрежи: