Пико фер сируп Ц 200ml

МКД 600.00

додади


Пико фер Ц 200ml

PikoFer C 200ml
Додаток во исхраната во облик на сируп за деца, возрасни и бремени жени

Дејство: Додаток за време на бременост, доење или менструален циклус. Помага при растот на децата, адолесцентите и за време на закрепнување. Ја зголемува умствената и физичката способност и го зајакнува имунитетот.

Дозирање и начин на употреба: бремени жени и деца 1 x 5 мл/ден, возрасни 1 x 10 - 20 мл/ден. Може да се пие како таков или да се раствори во вода или друга течност. Притиснете го горниот дел на капачето за ослободување на витамин Ц кој се наоѓа во прав во депозит капачето.

Состав во шишето: 50% витамин Ц oд ацерола, вода, фруктоза, багремов мед, сок од концентрат од јагода, сок од концентрат од малина, екстрат од листови од спанаќ (Spinacia oleracea), екстракт од семе од сладок бадем (Prunus Dulcis), алфа-алфа екстракт од луцерка (Medicago sativa), екстракт од лист од поточарка (Nasturtium officinalis), концетрат од црна рибизла, железо глуконат, арома.

Состав во депозит капачето: витамин Ц гранули (л-аскорбинска киселна), пченкарен скроб, лактоза.

Пакување: 200 мл шише за орална употреба.

Шифра: 44535

Производот се продава на парче.Сподели на социјалните мрежи: