Barilla

СОС БАРИЛА БАСИЛИКО

МКД 142.00

додади


Basilico сос Barilla e мешавина од мириси на свеж босилек со 8-10 свежи италијански домати datterino во секоја тегла. Подготвено на автентичен италијански рецепт, без конзерванси, сите овие природни состојки се готват полека да се создаде вкусен, дебел сос кој ги гушка вашите омилени Barilla тестенини совршено.
Содржина: пире од домати 76%, доматен концентрираат 12,1%, лук, босилек 1,5%, сончогледово масло, шеќер, сол, екстра девственото маслиново масло, лук, природни вкусови

Шифра: 9854

Производот се продава на парче.Сподели на социјалните мрежи: