СОС БАРИЛА БОЛОЊЕЗЕ

МКД 185.00

додади


Bolognese Barilla е совршена основа за создавање на традиционалнит Bolognese сос. Еден од најпопуларните италијански сосови, кој содржи 100% италијански домати и без додаток на конзерванси. Мешањето на овие домати со едноставниот вкус на кромид, лук и билки, само додадете месо за да се создаде вкуснен Bolognese сос, совршен за шпагети и лазањи за целото семејство .
Состојки:Доматно пире 24%, вода, 17% концентрат од домати, кромид 8,5%, говедско месо 8%, 6% свинско месо, целер

Шифра: 12312

Производот се продава на парче.Сподели на социјалните мрежи: