Barilla

Barilla Napoletana-доматен сос

МКД 142.00 МКД 115.00 МКД 27.00

додади


Barilla Napoletana - доматен сос 400 грама
Комбинација од кромид, лук и медитерански билки со 8-10 свежи италијански домати во секоја тегла. Подготвено по автентичен италијански рецепт, без конзерванси, сите овие природни состојки се готват полека за да се создаде вкусен, дебел сос кој ги гушка вашите омилени Barilla тестенини. Тоа е едноставно вкусен рецепт од класичната италијанската кујна.
состојки:Сецкани домати 66%, 10% концентрат од домати, кромид 7% вода, 3,5% морков, сончогледово масло, шеќер, сол, лук, 0,5%, 0,4% мајчина душица, кромид, магдонос 0,2%, природни вкусови (рузмарин екстракт, екстракт од квасец).

Шифра: 9853

Производот се продава на парче.Сподели на социјалните мрежи: