СОС ВОРЧЕСТЕР ХЕИНЗ 150мл

МКД 79.00

додади


Опис: Вкусен пикантен и ароматичен сос за јадења од месо или риба, салати, супи, чорби, сосови и коктели, како Bloody Mary.
Упатство за употреба: Протресете пред употреба.
Услови на чување: Да се чува на суво место.
Состојки:алкохолен оцет, меласа, оцет од јачменов слад, вода, шеќер, тамаринд, сол, сардината, кромид, лук, зачини, ароми. Производот содржи сардината и глутен.

Шифра: 18211

Производот се продава на парче.Сподели на социјалните мрежи: