Alkaloid

Good naturе-ЧајЈаболко и цимет

МКД 76.00

додади


Good nature-Чај од јаболко и цимет
40грама(20 филтер кесички *2 грама)
Претставува мешавина од исушени јаболка и кора од цимет, дополнета со шипка, хибискус, крушка, липа. Плодот од јаболко е богат извор на растителни влакна и пектински материи. Кората од цимет, додадена во комбинацијата, го потенцира природниот мирис на јаболкото, а воедно му обезбедува и особен и единствен вкус.

GOOD NATURE овошниот чај од јаболко со цимет е особено пријатна и ароматична напивка. Некаде во длабочината на вкусот ќе почувствувате и киселкаста нота, која доаѓа од шипката и хибискусот. Тие со својата витаминска вредност ја обезбедуваат свежината на напивката.

Ви го препорачуваме во секое време, а особено по оброкот, за да ви помогне при варењето на храната и да ве освежи, кога и да посакате!

Шифра: 1162

Производот се продава на парче.Сподели на социјалните мрежи: