Alkaloid

Good nature-Чај боровинка 20/1

МКД 72.00

додади


Good nature-Чај од боровинка
40грама(20 филтер кесички *2 грама)
Мешавина со исушени плодови и листови од боровинка со додаток на природна арома. Зрнестите плодови од боровинката имаат киселкасто-сладок вкус, помалку остар заради присутните танини, а нивната боја потекнува од пигментот антоцијан, кој делува како антиоксиданс.

Секако, можете да уживате во GOOD NATURE овошниот чај од боровинка и во жешките летни денови, приготвувајќи го како ледна напивка!

Шифра: 2635

Производот се продава на парче.Сподели на социјалните мрежи: