УПАТСТВО ЗА НАРАЧКА

Почитувани корисници,

Преку креирање на личен кориснички профил на нашата онлајн продавница www.marketonline.mk ќе можете да уживате во пазарењето од дома, брзо и лесно да ги нарачувате вашите омилени производи и да заштедите дел од вашето време.

Целата процедура на регистрирање и вршење на нарачка е едноставна и се одвива во неколку чекори:

Логирајте се на веб страната користејќи го корисничкото име и лозинка која сте ја одбрале при креирање на ваши от профил.

 

 

custom image

  • Доколку сеуште немате профил одберете го полето Креирајте корисник и пополнете го формуларот

custom image

  • Одберете го производот кој сакате да го нарачате и притиснете ДОДАДИ

custom image

  • Откако ќе ги додадете во кошничка сите производи кои сакате да ги нарачате, притиснете на полето КОШНИЧКА кое се наоѓа во горната зона, над менито, и притиснете КУПИ

 custom image

  • Следен чекор е да ги пополните потребните лични информации, да го внесете бројот на Рептил клуб картичка (ако немате картичка, зачленете се на следниот линк: http://reptilmarketi.mk/клуб/), а потоа, да одберете датум и време кога сакате испораката да биде извршена [1], да го одберете посакуваниот метод на испорака – подигнување во некој од нашите маркети или испорака до дома [2], да го внесете бројот на купон со попуст кој сте го добиле при првата регистрација [3] и да го дефинирате начинот на плаќање [4]. Откако ќе завршите 

 custom image

* Напомена:
- При избор на испорака до дома доставата се наплаќа и цената изнесува 100 денари за достава на пратки во Скопје или 200 денари за достава низ приградските скопски населби и сите останати градови во цела Македонија.

- Купонот за попуст, односно 100 денари за бесплатна достава, се добива еднаш, при првата регистрација на нов корисник.

 

Пријатно пазарење!