Picolino-Крема 75ml

МКД 450.00

додади


Picolino-Крема со цинк оксид 25%
75милилитри
Пиколино кремот е уникатно решение за дерматитис, иритација од пелени кај децата и егзема.

Се нанесува на чиста кожа неколку пати во текот на денот или при секое менување на пелени.
Нанесете го производот на површината од кожата која е иритирана.

Состав: вазелин, цинк оксид (25%), вода, Prunus Amygdalum (масло од слатки бадеми), течен парафин (минерално масло), хидрогенизиран ланолин, Hydroxylated Lanolin, Lanolin, Dimetikon, Sorbitol;
Ароматизирачи: Phenethyl алкохол, Lanolin алкохол, магнезиум стеарат, Olea Europaea Oil (маслиново масло), Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Pantenol, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis (екстракт од листови на Алое), Malrodekstrine, BHT - Butylated hydroxytoluene, Propyl Gallate, Amyl Cinnamal, Limonen.

Пакување: 75 мл стаклена тегличка за надворешна употреба.

Шифра: 44526

Производот се продава на парче.Сподели на социјалните мрежи: