Viva

VIVA FRESH - Портокал 1.5l

МКД 62.00

додади


VIVA FRESH - Сок од портокал
1.5 литри

Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со овошен сок од портокал минимум 10%, со витамини. Состојки: вода, шеќер, сок од портокал од концентрат, регулатор на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), стабилизатори ( карбокси метил целулоза, ксантан гума, гума арабика, Е445), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), растителни масла, витамини (Ц, Е, Б6), екстракт од портокал, арома, боја (каротени). Пастеризиран.

Шифра: 21093Сподели на социјалните мрежи: